Lubrykanty silikonowe koniecznie spakuj przed wakacyjnym wyjazdem

Standardowy

lubrykantSeks jest zabawą, którą często ogranicza stopień nawilżenia pochwy kobiety. Aby nie musieć rezygnować z pieszczot i gier miłosnych, warto sięgnąć po żele nawilżające miejsca intymne. Bez wątpienia ich zastosowanie natychmiast poprawi jakość życia seksualnego, ale też zwiększy wartość doznań.
Żele silikonowe, na bazie cyklopentasiloksanu oraz polidimetylosiloksanu, dają poczucie nawilżenia i śliskości w stopniu, jakiego nie gwarantuje żaden lubrykant na bazie wody.
Można je z powodzeniem stosować podczas seksu w basenie, ponieważ nie zostaną zmyty ze skóry zbyt szybko. Świetnie nadają się również do masażu i wymyślnych pieszczot z wykorzystaniem gadżetów erotycznych. Ważne jednak aby zabawki nie były wykonane z silikonu, ponieważ w kontakcie z tego typu lubrykantem mogą ulec zniszczeniu. Podobnie ma się rzecz z prezerwatywami. O ile kontakt lubrykanta z prezerwatywą lateksową nie powoduje negatywnych skutków, o tyle jest mocno niezalecane przy używaniu tych, wykonanych z silikonu.
Minusem lubrykantów silikonowych jest również to, że z uwagi na trudniejsze zmywanie, mogą przyczyniać się do infekcji miejsc intymnych.